Our product range includes a wide range of stainless steel ss roller chain, stainless steel roller chain, inside width: 2.8mm to 30.99mm, stainless steel double pitch chains american series, solid pin chain, for industrial, short pitch precision roller chain and 2 inch hollow pin chain.
₹ 1400 / Piece Get Latest Price
| Pitch | 25mm |
| Material | Stainless Steel |
| Surface Finishing | Polished |
| Material Grade | SS-304 |
| Usage/Application | Conveyor |
| Roller Diameter | 2" |
₹ 680 / Piece Get Latest Price
| Pitch | 25mm |
| Inside Width | 7.85mm |
| Roller Dia | 8 Inch |
| Plate Width Inner | 60mm |
| Material | MS |
| Surface Treatment | Polished |
₹ 980 / Piece Get Latest Price
| Brand | JSK Industries |
| Pitch | 20mm |
| Inside Width | 9 mm |
| Plate Width Inner | 2.9 mm |
| Material | MS |
| Polished | Yes |
₹ 700 / Meter Get Latest Price
| Material | MS |
| Pitch | 25mm |
| Inside Width | 7.85mm |
| Roller Dia | 6 Inch |
| Plate Width Inner | 50mm |
| Surface Treatment | Polished |
₹ 500 / Piece Get Latest Price
| Pitch | 20mm |
| Material | MS |
| Surface Treatment | Coated |
| Country of Origin | Made in India |
| Color | Black |
| Usage/Application | Industrial |
| Packaging Type | Box |
₹ 980 / Meter Get Latest Price
| Material | Mild Steel |
| Pitch | 4.7625 mm |
| Inside Width | 7.85mm |
| Roller Dia | 6 Inch |
| Plate Width Inner | 50mm |
| Polished | Yes |
Mr. Anand (CEO)
JSK Industries
Plot No-1214p, Sector Mie Part-2, Urban Estate
Bahadurgarh - 124507, Jhajjar, Haryana, India