We are a leading Manufacturer of corrosion resistance stainless steel slat conveyor chain, stainless steel slat conveyor chains, ss304 slat conveyor chains, special slat conveyor chains, slat conveyor chain and industrial slat conveyor chain from Bahadurgarh, India.
₹ 700 / Meter Get Latest Price
| Material Grade | SS304 |
| Pitch | 1.5 inch |
| Finishing | Smooth Finish |
| Material | SS |
| Chain Code | HFL820K325 |
| Is It Corrosion Resistace | Corrosion Resistance |
| Lubrication Method | Oiling |
| Width | 82mm to 190mm |
Fostered with enormous business understanding of this realm, we are involved in presenting a broad consignment of Corrosion Resistance Stainless Steel Slat Conveyor Chain.
₹ 650 / Feet Get Latest Price
| Material Grade | SS304 and SS316 |
| Pitch | 1.5 inch |
| Finishing | Smooth Finish |
| Material | SS |
| Chain Code | HFL820K325 |
| Width | 82mm to 190mm |
| Lubrication Method | Oiling |
Owing to our experts and rich industrial knowledge, we are keenly successful bin presenting Stainless Steel Slat Conveyor Chains. We offer these at reasonable rates.
₹ 1980 / Meter Get Latest Price
| Pitch | 1.5 inch |
| Material Grade | SS304 and SS316 |
| Material | SS |
| Finishing | Smooth Finish |
| Chain Code | HFL820K325 |
| Width | 82mm to 190mm |
| Lubrication Method | Oiling |
We are occupied in providing an extensive gamut of SS304 Slat Conveyor Chains These products are made in compliance with worldwide industry standards.
₹ 780 / Meter Get Latest Price
| Material | ss, cs |
| Brand | Harvik Chains |
| Type | Foldable |
| Finishing | Smooth Finish |
| Pitch | 1.5 inch |
| Chain Code | HFL820K325 |
| Is It Abrasion Resistance | Abrasion Resistance |
| Corrosion-Resistance | Yes |
| Country of Origin | Made in India |
| Lubrication Method | Oiling |
| Width | 82mm to 190mm |
Having a definite quality management system, we are immersed in bringing forth a top class consignment of Special Slat Conveyor Chains.
₹ 250 / Meter Get Latest Price
| Material | SS |
| Finish | Smooth Finish |
| Pitch Size | 1.5 inch |
| Chain Code | HFL820K325 |
| Is It Abrasion Resistance | Abrasion Resistance |
| Is It Corrosion Resistace | Corrosion Resistance |
| Lubrication Method | Oiling |
| Width | 82mm to 190mm |
Minimum order quantity: 30 Meter
Known for our reasonable rates, we have come up with a world class assortment of Slat Conveyor Chain.
₹ 2600 / Meter Get Latest Price
| Material | ss, cs |
| Finishing | Smooth Finish |
| Pitch | 1.5 inch |
| Chain Code | HFL820K325 |
| Is It Abrasion Resistance | Abrasion Resistance |
| Brand | Harvik Chains |
| Country of Origin | Made in India |
| Is It Corrosion Resistace | Corrosion Resistance |
| Lubrication Method | Oiling |
| Width | 82mm to 190mm |
Supported by trained personnel, we are readily instrumental in presenting a comprehensive spectrum of Industrial Slat Conveyor Chain.
₹ 1290 / Meter Get Latest Price
| Material | ss, cs |
| Brand | Harvik Chains |
| Finishing | Smooth Finish |
| Pitch | 1.5 inch |
| Chain Code | HFL820K325 |
| Is It Abrasion Resistance | Abrasion Resistance |
| Is It Corrosion Resistace | Corrosion Resistance |
| Lubrication Method | Oiling |
| Width | 82mm to 190mm |
Reckoned amid one of the credible market names, we are willingly engaged in offering to our patrons Metal Slat Conveyor Chain.
₹ 2000 / Meter Get Latest Price
| Pitch | 1.5 inc |
| Material Grade | SS304 and SS316 |
| Material | SS |
| Finishing | Smooth Finish |
| Lubrication Method | Oiling |
| Chain Code | HFL820K325 |
| Width | 82mm to 190mm |
Minimum order quantity: 10 Meter
By keeping track with the modern trends, we are bringing forward a wide series of SS316 Slat Conveyor Chains to our valued patrons.
₹ 3670 / Meter Get Latest Price
| Material | ss, cs |
| Brand | Harvik Chains |
| Chain Material | steel |
| Type | Foldable |
| Finish | Smooth Finish |
| Pitch | 1.5 inch |
| Chain Code | HFL820K325 |
| Is It Abrasion Resistance | Abrasion Resistance |
| Corrosion-Resistance | Yes |
| Lubrication Method | Oiling |
| Width | 82mm to 190mm |
In order to furnish the variegated desires of our clients, we have brought forth an extensive consignment of Special Foldable Slat Conveyor Chains.
Mr. Anand (CEO)
JSK Industries
Plot No-1214p, Sector Mie Part-2, Urban Estate
Bahadurgarh - 124507, Jhajjar, Haryana, India