Prominent & Leading Manufacturer from Bahadurgarh, we offer extended pin chains.
₹ 700 / Meter Get Latest Price
| Pitch | 6.35 mm |
| Material | SS |
| Brand | Harvik Chains |
| Tensile Strength | 350 kg |
| Roller Diameter | 3.30 mm |
| Lubrication Method | Oiling |
| Is It Abrasion Resistance | Abrasion Resistance |
| Measuring Load | 8.2 Kg |
From our wide consignment, we are offering to our patrons an optimum class variety of Extended Pin Chains.
Mr. Anand (CEO)
JSK Industries
Plot No-1214p, Sector Mie Part-2, Urban Estate
Bahadurgarh - 124507, Jhajjar, Haryana, India